Buraya herhangi bir sey yazin

   A.Ü.TÖMER BURSA ŞUBESİ
        A.Ü. TÖMER Bursa şubesi 1992 yılından beri faaliyet göstermektedir.Bursa’nın merkezinde yer alan Şubemizde ağırlıklı öğretilen diller TÜRKÇE, İNGİLİZCE, ALMANCA, FRANSIZCA VE İTALYANCA’dır. Ayrıca özel amaçlı kurslardan DİKSİYON,KPDS,TOEFEL,DALF,TUS (Tıp Uzmanlık Sınavı)KONUŞMA KURSLARI, ÇEVİRİ KURSLARI,YAZ OKULU ve YABANCI DİL SINAVINA HAZIRLIK KURSLARI' da yer almaktadır.
 

    BURSA TÖMER ‘de 1992 yılından bu güne yaklaşık 40.000 kişiye yabancı dil öğretimi verilmiştir.

5 Katlı olan şubede 12 derslik yer almaktadır.Ayrıca öğrenilen dilde film izleme,her seviyede belgesel izleme olanağının bulunduğu video kulüp,pek çok dilde kitap ve derginin yer aldığı kütüphane ve zengin yiyecek çeşitlerinin bulunduğu kafeterya günün her saatinde öğrencilere hizmek sunmaktadır.

  BURSA TÖMER’de dil öğretiminin dışında kültürel etkinliklerin yer aldığı çeşitli konserler,şiir dinletileri ve sempozyumlar TÖMER tiyatro salonunda yapılmaktadır. Yine kültürel etkinlikler kapsamında resim sergileri TÖMER sergi salonunda izlenime sunulmaktadır.BURSA TÖMER ,düzenlediği bu etkinliklerle de varlığını duyurmayı  hedef edinmiş bir

kültür - sanat merkezidir.

Türkiye’nin tek çeviri dergisi olan TÖMER Çeviri Dergisi BURSA TÖMER’de çıkarılmaktadır.1994 yılından bugüne 23 Sayı ve 16 dilden yapılan çevirilerle okurlarıyla buluşmuştur.